Tusz do rzęs – wskazówkI użytkowania

Aby maskara zachowała swoje właściwości przez długi czas, trzeba ją odpowiednio przechowywać i prawidłowo używać. Oto wskazówki, które pomogą zadbać o tusz do rzęs tak, jak on każdego dnia dba o wygląd naszych rzęs.

Gdzie przechowywać tusz do rzęs?

Z pozoru banalne pytanie może być dobrym wstępem do rozmowy o prawidłowym przechowywaniu maskary. Zacznijmy od tego, gdzie nie przechowywać tuszu do rzęs. Na pewno nie powinien znaleźć się w lodówce, ponieważ zgęstnieje. Z drugiej strony nie należy trzymać go tuż obok źródeł ciepła np. kaloryfera, piecyka, aby się nie rozrzedził. Tusz do rzęs można przechowywać w łazience, choć z uwagi na zmienność temperatur w tym pomieszczeniu, warto pomyśleć o przeniesieniu ukochanej maskary np. na toaletkę w sypialni.

Jak przechowywać tusze do rzęs?

Kolejna ważna kwestia związania to, jak przechowywać tusze do rzęs, żeby służyły jak najdłużej. Chodzi przede wszystkim o pozycję. Niewiele kobiet wie, że tusz do rzęs powinien być przechowywany pionowo – tak, jak na półkach w drogerii. Dzięki temu nie oblepia tylko jednej ścianki opakowania i równomiernie rozkłada się na szczoteczce. Nie powinno się trzymać maskar poziomo, choć nie ma to bezpośredniego wpływu na właściwości samej formuły.

Co zrobić, żeby tusz do rzęs nie wysychał?

Naturalne jest, że z czasem formuła tuszu do rzęs się zmienia. Większość maskar gęstnieje, co w niektórych przypadkach działa na ich plus – opinie wskazują, że często maskara zaczyna odpowiednio malować dopiero po kilku tygodniach od pierwszego otwarcia. Żaden tusz do rzęs nie powinien być używany dłużej niż pół roku. Średnio tracą one swoje właściwości po 4-5 miesiącach od pierwszego otwarcia, niezależnie od tego, jak często były używane.

Niewłaściwie przechowywana i używana maskara może wysychać szybciej, niż wskazuje na to data ważności. Warto pamiętać, że nieświadomie możemy skrócić żywot swojego kosmetyku. Aby tusz do rzęs nie wysychał:

  • nie należy „pompować” szczoteczką w trakcie nabierania maskary, ponieważ wtłaczamy wówczas do środka buteleczki powietrze,
  • powinno się regularnie oczyszczać spiralkę z nagromadzonego między włosiem i zasychającego tuszu do rzęs – mycie aplikatora to podstawa.