Trwała na rzęsy krok po kroku – jak ją wykonać?

Trwała na rzęsy to zabieg kosmetyczny, który ma na celu podkręcenie rzęs. Na czym polega trwała na rzęsy i jak ją wykonać krok po kroku? Jakie są przeciwwskazania do jej przeprowadzenia i prawdopodobne skutki uboczne?

Na czym polega trwała na rzęsy?
Trwała na rzęsy ma ten sam cel, co trwała ondulacja na głowie – podkręcenie włosów. Zabieg można wykonywać niezależnie od długości rzęs, ale na długich rzęsach efekt będzie bardziej spektakularny. Trwała na rzęsach utrzymuje się przez około 6-8 tygodni i nie wyklucza stosowania henny, która dodatkowo poprawi wygląd rzęs.

Trwała na rzęsy nie powinna być wykonywana samodzielnie w domu, ponieważ w trakcie zabiegu klientka musi mieć zamknięte oczy.

Trwała na rzęsy krok po kroku
Zabieg trwa około godziny.

– Przed wizytą w gabinecie
Przed wizytą u kosmetyczki należy wykonać demakijaż oka i zdjąć soczewki kontaktowe; te ostatnie w połączeniu z trwałą mogą podrażnić oko i wywołać pieczenie podczas jej wykonywania. Pomijając ewentualnie pieczenie, sam zabieg zwykle jest bezbolesny.

– Przygotowanie do zabiegu
Gdy już będziesz w gabinecie, kosmetyczka przygotuje rzęsy do zabiegu, to znaczy otłuści je solą fizjologiczną lub olejkiem rycynowym i przeczesze specjalną szczoteczką. Następnie wybierze odpowiedni wałek, którego używa się w celu podkręcenia rzęs. W zależności od długości rzęs stosuje się trzy rozmiary wałków: wałki w rozmiarze S służą do podkręcania krótkich rzęs, wałki w rozmiarze M – do podkręcania rzęs półdługich, a wałki w rozmiarze L – do podkręcania długich rzęs.

– Nałożenie wałeczka na rzęsę
Następnie należy nałożyć na oko wałeczek. Aby przygotować oko do tego kroku, wystarczy nasączyć rzęsy specjalnym preparatem. Kosmetyczka nagina wałeczek tak, aby go dopasować do kształtu powieki. Rzęsy są dociskane do wałeczka za pomocą małego drewnianego patyczka. Podczas trwania zabiegu oczy muszą być zamknięte.

– Nałożenie żelu
Na rzęsy nakłada się dwa rodzaje żelu. Pierwszy zmienia strukturę rzęs i otwiera ich łuski. Należy go pozostawić na rzęsach na około 10 minut. Drugi żel to utrwalacz, który zamyka strukturę rzęs i w ten sposób wzmacnia efekt podkręcenia. On także powinien pozostać na rzęsach przez około 10 minut. Po aplikacji zarówno pierwszego, jak i drugiego żelu kosmetyczka osusza patyczek za pomocą wacików. Dzięki temu do oka nie dostaną się substancje wykorzystane do zabiegu.

– Usunięcie wałeczka
Ostatni etap trwałej na rzęsy polega na usunięciu z nich wałeczka poprzez delikatne naciągnięcie powiek i odwinięcie go do góry.

Trwała na rzęsy – przeciwwskazania
Trwała na rzęsy nie powinna być wykonywana w soczewkach kontaktowych. Inne przeciwwskazania to niedawny zabieg chirurgiczny w obrębie oka, jęczmień oraz stany zapalne i alergiczne.

Trwała na rzęsy – skutki uboczne
Podobnie jak trwała na włosach nie pozostaje bez wpływu na kondycję włosów, tak trwała na rzęsach nie pozostaje bez wpływu na kondycję rzęs, które mogą stać się łamliwe i wysuszone. Ponadto niektóre kobiety, które przeszły ten zabieg narzekają, że ich rzęsy są nie tyle podkręcone, ile powyginane. W niektórych przypadkach włoski są podkręcone nierównomiernie, czyli nie na całej długości. Efektem nieprawidłowo przeprowadzonego zabiegu mogą być więc rzęsy zrolowane na samych końcach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

*