Rzęsy syntetyczne a inne rodzaje sztucznych rzęs

Gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę ze sztucznymi rzęsami, trudno nam się zdecydować na ich rodzaj. Mamy do wyboru rzęsy jedwabne, z futra norek i syntetyczne. Każdy typ sztucznych rzęs ma swoje wady i zalety. Jakie są właściwości rzęs syntetycznych? Czy warto wybrać właśnie je?
Rzęsy syntetyczne – zalety
Do ich produkcji używa się akrylu, dzięki czemu rzęsy syntetyczne są najodporniejsze ze wszystkich rodzajów sztucznych rzęs. Ponadto są jaśniejsze i bardziej błyszczące niż rzęsy jedwabne i z futra norek. Jeżeli zdecydujemy się na gęsty układ rzęs syntetycznych, uzyskamy efekt bardzo wyrazisty, a wręcz teatralny.
Rzęsy syntetyczne mogą mieć różny stopień podkręcenia. Twarda formuła materiału dobrze podtrzymuje podkręcenie, dzięki czemu rzęsy są bardzo odporne na odkształcenia, więc łatwo utrzymać je w ładzie. Rzęsy syntetyczne można stosować wielokrotnie. Nie bez znaczenia jest też ich cena – ten rodzaj sztucznych rzęs to najtańsze rozwiązanie.
Rzęsy syntetyczne – wady
Rzęsy syntetyczne są cięższe od tych z jedwabiu i futra norek, dlatego sprawdzą się jedynie u kobiet o mocnych rzęsach. Ponadto rzęsy syntetyczne są sztywniejsze i trudniejsze do ułożenia niż pozostałe rodzaje przyklejanych rzęs. Z tego powodu swoją przygodę ze sztucznymi rzęsami lepiej zacząć od rzęs jedwabnych lub z futra norek. Co więcej, rzęsy syntetyczne to nie najlepsze rozwiązanie dla zwolenniczek naturalnego wyglądu, ponieważ dają wyrazisty efekt.
Sztuczne rzęsy a tusz do rzęs
Żeby olśniewać spojrzeniem, nie musisz od razu decydować się na sztuczne rzęsy. Istnieje wiele tuszów, które zapewnią naszym rzęsom intensywny kolor, wydłużenie, pogrubienie, zagęszczenie lub podkręcenie. Niektóre z nich są multifunkcjonalne i łączą wszystkie te właściwości. Jak wybrać właściwy tusz do rzęs? Przy podejmowaniu decyzji warto kierować się kształtem szczoteczki i składem maskary. Kształt spiralki odpowiada za ostateczny wygląd rzęs; dzięki niej nasze włoski są optycznie wydłużone, pogrubione, gęstsze lub podkręcone. Z kolei skład tuszu może zapewnić naszym rzęsom głęboką barwę oraz odżywić je i zregenerować, a w konsekwencji przyspieszyć ich wzrost. Pigment pudrowy nada rzęsom kruczoczarny kolor, a przy tym je nawilży. Kondycję włosków poprawią składniki pielęgnacyjne, których warto szukać w tuszu do rzęs. Są to zwłaszcza:
– wyciąg z kiełków soi,
– ekstrakt z kiełków pszenicy,
– bajkalina,
– panthenol,
– witamina E,
– arginina.
Dla porównania sztuczne rzęsy osłabią naturalne włoski, a w najlepszym razie nijak nie wpłyną na ich kondycję.